3. ročník soutěže o putovní pohár FMC

     Jak se stalo již zvykem, i na našem jubilejním 10. srazu bude soutěž o "Putovní pohár FMC".

V jaké disciplíně a s jakými pravidly?? To se právě na této stránce dozvíte.

 

Pravidla soutěže o pohár

Fiatmareaklubu v Prapinpongu

 

Prapinpong je základem hry, ze které postupem času Číňané vyvinuli pinpong takový, jaký známe v dnešní podobě. Organizátorům srazu se ovšem podařilo podrobnými archeologickými průzkumy v okolí Strážnice zjistit, že tato hra se hrála již v pravěku na území dnešního Jihomoravského království. Rádi bychom vás s touto hrou seznámili v podobě, v jaké ji hrávali naši předci.

 

 

Věnujte prosím pozornost následujícím pravidlům, která jsme pro vás vydolovali z propadliště času:

 

Hra probíhá u pinpongových stolů, u každého stolu hrají 2 dvojice. Každá klika může přihlásit libovolný počet soutěžních dvojic. Hra pro každý ze stolů začíná oblečením povinného úboru, tzv. bederní roušky (dodají pořadatelé) a nástupem na startovní čáru. Bederní roušku je možno mít oblečenou i na oděvu, musí být ovšem vždy jako vrchní díl oděvu. Hráč, který ztratí nebo přijde o bederní roušku, nesmí dohrát rozhraný set. Pro další set dostane roušku novou. Pokud přijdou o bederní roušku oba hráči ze stejného družstva, druhé družstvo vyhrává rozehraný set.

 

Po oblečení do předepsaného oděvu, nastoupí hráči na startovní čáru a po signálu se rozeběhnou k místu, kde jsou uloženy hrací pálky. Po vybrání nejvhodnějšího nástroje začíná samotná hra. Hra se hraje na 2 vítězné sety, každý set se hraje do dovršení 15ti bodů. Vítězný set musí být odehrán rozdílem minimálně 2 bodů, pokud tomu tak nebude, prodlužuje se až do maximálně 20ti. Družstvo, které první dovrší 20 bodů, vyhrává set. Set je možné předčasně ukončit strhnutím bederních roušek soupeře. Bederní roušky se smí strhávat až v průběhu hry, nikoli při vybírání hracích nástrojů. Při pokusu o stržení bederní roušky soupeře je možno překročit na soupeřovu půlku hřiště pouze o 2 kroky.

 

Hra probíhá bez středové síťky. Míček smí dopadnout 3× na libovolnou plochu, než musí být odehrán soupeřem. Ovšem nejpozději druhý odraz míčku musí proběhnout na soupeřově půlce stolu. Každý stůl bude mít svého rozhodčího, jehož rozhodnutí je svaté a pod pohrůžkou rány kyjem do hlavy proti němu není odvolání.

 

 

Adec a Dýzl, hlavní organizátoři

s požehnáním Jejího veličenstva královny Bimbovky I., z Boží milosti královny

 

Doufám, že domácí tým získá Pohár zpět :-))